Ben Kimim / About Me

25 Ocak 1976 Gaziantep doğumluyum ve Adıyaman’ın Besni ilçesindenim.Fotoğrafla tanışmam da çok geç oldu. Hatta öyle ki, 2006-2009 yıllarında, dünyanın en fotojenik ülkesinde, 3 sene yaşadığım Çin’de bile elime hiç fotoğraf makinesi almadım. Bir dış ticaret firmasında Uluslararası Satış Temsilcisi olarak çalışıyorum. Fotoğraf makinesi ile tanışmam aslında Flamenko ile tanışmamın birkaç ay öncesine denk gelir (Ocak 2011).

Fotoğraf ve Flamenko’ya olan bu eşzamanlı güdüsel yönelmemin nereden kaynaklandığını bilmiyorum. Ancak şunu söyleyebilirim; temel olarak içinde kendi duygularıma karşılık gelen kareleri çekmeyi seviyorum.

Flamenkoda bulduğum şey de bu olsa gerek! Çalışmalarımın büyük çoğunluğu yakın çevrem yada tanıdığım insanlarla ilgili. Biz Türkler için, özellikle de Anadolu insanı için  kültürel değerler çok önemlidir.

Flamenko’da da bunu görüyorum, bu kültürün çok güçlü koruyucuları olduğuna inanıyorum.

Sahne performansları dışında ise, gezip gördüğüm yerlerde, oralara özgü insan portreleri ve anları yakalamaya çalışırım.

İşin aslı, bu gecikmeli olarak gelişen tutkularıma ben kendimi şöyle iliştiriyorum; “30’undan sonra Flamenko ve Fotoğrafı seven adam!”

error: Copyright © 2010 Mehmet Aslanbay Photography